Informace o nás

   Příčina, pojmenování obce ojedinělé i jedinečné a jedinné v lexikonu katastru obcí pro Českou republiku, sice obce malé, ale s krásným výhledem do dalekého okolí.

   K obci Příčina a jejích počátcích, bych chtěl po zmínce v úvodu uvést ve sledu tak, jak jsem měl možnost toto prostudovat, dočíst se, či sám naleznout nebo z vyprávění zaslechnout. Před časy tu stávala tvrz a náležela  službami manskými ke hradu Křivoklátu. Vesnice obsahovala několik vladyckých statků. Z jednoho ze statků se konala tzv. „služba pověžná“ a další manskou povinností zcela zvláštní bylo „otavu do previtu vézti“. Ještě bude o těchto povinnostech hovořeno.

 

 

Historie projektu

    Vzhledem k tomu, že znalost lidí o minulosti svého bydliště je zcela nedostatečná a rovněž o současnost není projevována přílišná ochota se zúčastňovat dění, byly tyto stránky na zkoušku zprovozněny, aby lidé získali povědomost o dění v rodných místech a získali tak přehled o místech svého žití.

Naši uživatelé

Uživatelé, či návštěvníci těchto stránek by se měli dovědět o některých okolnostech, či historickém dění v okolí jejich rodného kraje, neb přímo v něm -  tedy domova. Tím se seznámili s trochou historie, která je pouhým zloměčkem lidského vědění. Rovněž tak snad zesílí jejich kladný vztah a láska k rodnému kraji a přírodě kolem bydliště.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode